Sürdürülebilirlik ve Çevre

Mitra, 2020’li yıllarda doğan bir marka.

Doğduğu dönemin teknolojisinin, yaşam estetiğinin izlerini DNA’sında taşıyor. Aynı zamanda doğduğu dönemin iklim krizi, çevreye etkisinin azalmasına odaklı üretim gibi hassasiyetlerini de DNA’sında taşıyor. Bu hassasiyetin somut bir göstergesi olarak Mitra binası yeşil bina sertifikası olarak da bilinen Leed Sertifikası almak üzere tasarlandı ve inşa edildi.

Mitra kendini içinde yaşadığı dünyanın çevresel sorunlarına karşı sorumlu hissederek üretimini gerçekleştiriyor.

Mitra World, kullandığı elektrik enerjisini çatısına yerleştirilecek güneş enerjisi panelleriyle %60 oranında karşılayacak şekilde tasarlandı. Yakın zamanda devreye alınacak sistem ile tükettiği enerjiyi büyük oranda geri kazanmaya hazırlanıyor.

Üretim süreçlerinde kullandığı suyu geri kazanıp tekrar üretimde kullanan bir sistemle su tüketiminde sürdürülebilirlik prensibine hayat veriyor.

Tüm üretim ve hizmet birimlerini kapsayan Mitra World yerleşkesine kurulu yağmur suyu geri kazanım sistemiyle, su yönetiminde kendi kendini besleyen organizasyonunu daha da ileri noktaya taşıyor.

Üretim süreçleri sonucu oluşan mermer parçaları ve mermer tozlarını üretimde kullanan seramik ve çimento sektörlerine ulaştırarak sıfır atık prensibiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

Mitra,
hayatın emrinde
sürdürülebilirlik ilkesiyle faaliyetlerini
sürdürüyor.